TDK_logo
TDK Electronics s.r.o.
MENU

Pomáháme studentům do praxe

3D vizualizace může být mocným nástrojem a skvělým pomocníkem. U nás pomáhá nejen přípravě změn ve výrobě, ale také při plánování.
Pomáháme studentům do praxe

Studentská praxe má ukázat studentům, jak vlastně funguje provoz. Jsme rádi, když studenti uvidí, že práce ve strojírenství je zajímavá. Třeba se pak rozhodnou pracovat právě u nás. Někdy se ale podaří i něco navíc. Student Martin Svítil díky modelování všech strojů, zařízení a budov šumperského závodu důkladně poznal technologické postupy a propojenost všech oddělení. A my teď máme možnost veškeré úpravy a změny v zařízení provozů a místností modelovat nejprve v počítači. Informace vám představí student Martin Svítil, který u nás na jednom takovém projektu pracoval.

Jak jste se do TDK dostal? Jaký je váš studijní obor?

Do TDK jsem poprvé zavítal díky školní praxi ve 3. ročníku na střední škole. Mým oborem bylo strojírenství, kde se hodně pracuje ve 3D programu Autodesk Inventor a právě zkušenosti z tohoto programu mě dostaly k mé práci v TDK.

Co bylo vaším úkolem konkrétně a jak dlouho jste na tom pracoval?

Mým úkolem bylo vymodelovat určené části TDK, tedy výrobní haly i kanceláře, ve 3D programu SketchUp. Představte si vlastně virtuální podobu firmy. Zdi, stroje, dveře, nábytek, zásuvky... Zkrátka vše, co se na daném místě nachází. Co se týče času, záleželo na složitosti modelů. Obyčejný stůl se židlí je záležitostí maximálně pár minut, složitější stroj klidně několika hodin nebo i dní.

K čemu se vizualizace celého provozu dá využít?

Dá se využít například k prezentaci firmy nebo při logistice. V TDK se často něco přemisťuje. Než ale něco přestěhovat a pak zjistit, že to vlastně šlo udělat lépe, je jednodušší otestovat stěhování nejdříve virtuálně.
Zaujalo vás něco při zpracovávání vizualizace?

Jako strojaře mě hodně bavilo sledovat různé stroje a postupy výroby, jak vše funguje a jak všechny stroje vlastně vypadají ve skutečnosti. Rozhodně to tak člověku zůstane v paměti lépe, než z knížek a náčrtů na tabuli.