TDK_logo
TDK Electronics s.r.o.
MENU

Martin Valčík

Jmenuji se Martin Valčík a spolupráci se společností TDK jsem navázal při studiu posledního ročníku Průmyslového Inženýrství na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.
Teambuilding s kolegy v Číně

Na naší fakultě jsem našel leták informující o možnosti psaní diplomových prací právě v TDK, a přestože jsem byl již téměř upsaný v jiné firmě, zkusil jsem to. Nakonec jsem dostal pozitivní reakci a rozhodl jsem se psát DP na téma „Zefektivnění výrobního procesu Metalizace“ zde v rodném městě, na divizi PTC. Velkou výhodou pro mě bylo to, že již tato spolupráce byla placená.
Po úspěšném absolvování státnic a obhájení DP jsem ihned nastoupil jako Průmyslový inženýr, kde jsem rok pracoval na dalších projektech zefektivnění výroby, optimalizace layoutů a odstranění plýtvání ve výrobě. Při následné změně vedoucího výroby jsem dostal možnost přesunout se na pozici jeho asistenta, kde jsem se naučil více pracovat a komunikovat s lidmi, nebo se setkávat a prezentovat data nejvyšším zástupcům společnosti. Začal jsem také více vnímat manažerský pohled na výrobu, na její klíčové ukazatele a získal jsem větší rozhled nejen o divizi PTC, ale celé obchodní skupině PPD.
Díky této zkušenosti přišla po dalším roce a půl nabídka odjet do Číny, kde se nachází část naší výroby. Zde působím již dva roky na pozici vedoucího výroby a společně s místními kolegy pracujeme na zlepšení objemu a kvality dodávek našim zákazníkům do celého světa. Firma TDK mi dává skvělé pracovní příležitosti a já se těším na další společné výzvy.