TDK_logo
TDK Electronics s.r.o.
MENU

Den otevřených dveří TDK Electronics s.r.o.

Jednou za čas se brány našeho závodu otevřou a propojí se tak obrazně město s provozem. Zaměstnanci si přivedou své rodinné příslušníky, aby jim ukázali, kde vlastně pracují. Lidé z okolí se mohou přijít podívat na špičková pracoviště, kde třeba mohou někdy pracovat. A ještě se u toho všichni pobavíme!
Den otevřených dveří

3000 návštěvníků přišlo na Den otevřených dveří a Den dětí ve společnosti TDK Electronics s.r.o. Šumperk Společnost patří k největším firmám v regionu - zaměstnává přibližně 1.300 zaměstnanců. V sobotu 20. května měli všichni z blízkého i dalekého okolí unikání příležitost prohlédnout si celý areál firmy včetně výroby feritových jader a keramických pozistorů. Tyto elektronické součástky a komponenty se nacházejí téměř ve všech zařízeních kolem nás.

Během exkurze nahlédli hosté pod pokličku výroby a prohlédli si jednotlivé výrobní procesy. To vše a mnoho dalších zajímavostí o firmě se dozvěděli od těch nejpovolanějších, a sice od samotných zaměstnanců firmy, kteří zkušeně a s nadšením provázeli po celý den zájemce výrobou.

Vedle exkurze byl pro malé i velké návštěvníky připraven bohatý program. Jako první se představila kapela Fleksible, jejíž nejlepší klasické hity české i světové hudební scény obohatily příjemnou atmosféru dne. Veliký potlesk rovněž sklidily mažoretky ze Zábřehu, které předvedly opravdu skvělé artistické vystoupení hodné nejvyšší cirkusové školy. Na pódiu se po celý den střídalo opravdu nepřeberné množství umělců.

Záplava podivuhodných bublinotvarů, bublinových kolotočů či bublinových vodopádů nadchla především dětské publikum. Kromě bublinkové show byla pro děti velkým lákadlem zvířátka a různé postavičky na přání, které vykouzlily z dlouhých barevných balónků ruce rozverných klaunů. Jedinečnou zkušenost získali ti, kteří využili příležitosti a vyzkoušeli si na vlastní kůži simulátor dojení krávy. Stračena rozesmála nejen samotné účastníky, ale i spoustu přihlížejících. Správnou slavnostní náladu pak navodila taneční skupina Next. Ta všem divákům nabídla ukázku latinskoamerických tanců.

Základní kynologická organizace Šumperk – Vikýřovice si pro hosty připravila ukázku jak poslušnosti, tak i obrany. Milovníky projížděk bezpochyby potěšili koně z Ranche Viktorie.

Zábavu doplňoval nespočet nafukovacích atrakcí. Vyzkoušet jste mohli bludiště, které jistě potrápilo orientační smysl nejednoho dobrodruha. Exkluzivní sportovní atrakcí byl rozhodně bootcamp, jehož překážková dráha byla dlouhá neuvěřitelných 27 metrů a nadchla naprosto každého, kdo ji vyzkoušel. Nejen malí návštěvníci si přišli na své v jednom ze stanů, kde se malovalo na obličej, tetovalo na tělo a česalo. Kreslířům a kadeřníkům se povedlo změnit každou dětskou tvářičku dle přání malých klientů. Děti se svými rodiči se pak mohli zvěčnit v zábavním fotokoutku plném rekvizit a odnést si fotografii domů.

Naše firma dlouhodobě podporuje dobročinnost, proto jsme ji ani na Dni otevřených dveří nemohli opomenout a věnovali jí dostatečný prostor. Základní a střední škola Pomněnka, která je zřízena pro žáky s mentálním postižením, nabídla návštěvníkům dekorační předměty ze své tvorby. Jejich koutek byl obsypán polštáři, košíky, keramikou, svíčkami, koberečky, taškami a spoustou dalších předmětů, jež pocházejí z dílny školy a jejichž zakoupením bylo možné centrum podpořit.

Prostory firemní kantýny byly po dobu akce přestavěny na galerii obsahující výstavu fotografií z akcí pořádaných v předchozích letech pro naše zaměstnance. Snad každý zaměstnanec firmy se zde alespoň jednou našel a odnesl si fotku na památku. Kromě toho nabídly prostory kantýny poutavou prezentaci vývojových týmů, které byly zaměřeny na využití v praxi. Tým feritů předvedl aplikaci v oblasti bezdrátového dobíjení a pro děti kouzlil s levitujícím šroubovákem za pomocí dvou elektromagnetů. Tým pozistorů zájemcům předvedl, jak vzniká návrh designů jednotlivých výrobků a chybět samozřejmě nemohla ukázka 3D tisku těchto návrhů.

Mlsné jazýčky potěšila domácí zmrzlina a milovníky masa zase bohatý catering. Po obědě přišlo velké překvapení. Z nebe se snesla trojice parašutistů, z nichž jeden po druhém postupně přistávali na poli hned vedle areálu firmy. Tento odvážný kousek sklidil bouřlivý potlesk a nenechal v klidu nejeden fotoaparát.

V závěru dne pak všem k poslechu zahrála bratrušovská kapela Happy To Meet. Jejich písničky s keltským nádechem strhly k tanci celé publikum. Všechno jednou končí a kolem třetí hodiny skončil i náš Den otevřených dveří. Spokojení a usměvaví návštěvníci povětšinou odjížděli přistaveným vláčkem, který za celý den přepravil úctyhodných 800 pasažérů.