TDK_logo
TDK Electronics s.r.o.
MENU

Co vyrábí TDK?

TDK Electronics s.r.o.je významný výrobce feritových jader a keramických pozistorů. Společně s dalšími divizemi, které jsou rozmístěny na kontinentech Evropa, Asie a Amerika tvoří součást nadnárodní skupiny TDK.

Vyrábíme elektronické součástky a komponenty, které se nacházejí téměř ve všech elektrických a elektronických zařízeních kolem nás. Mají zásadní význam pro zajištění spolehlivého napájení, zpracování elektrických signálů a chrání obvody před selháním a poruchou.

Společnost je držitelem certifikátů EN ISO 14001:1996 a ISO/TS 16949:2016, které jsou nezbytné pro uskutečňování dodávek pro automobilový průmysl. Prioritou společnosti je uspokojování očekávání, přání a požadavků zákazníků vysokou kvalitou svých výrobků a služeb.

Šumperský závod vyrábí feritová jádra a keramické pozistory.

zdn_7040_low
zdn_7040_low

Výroba feritů

Divize MAG (Magnetics Business Group) vyrábí feritová jádra a její vedení sídlí v německém Heidenheimu. Feritová jádra se využívají jako součástky zdrojů elektrického napětí (transformátory), výkonových měničů pro solární, lékařskou a dopravní techniku, v telekomunikačním průmyslu, v přístrojích a zařízeních k měření spotřeby elektrického proudu, také k bezdrátovému přenosu energie.

Výroba pozistorů

Divize PPD (Piezo and Protection Devices Business Group) se zabývá výrobou keramických pozistorů a má sídlo v rakouském Deutschlandsbergu. Keramické pozistory nacházejí uplatnění jako vyhřívače sedaček automobilů, teplotní senzory, senzory hladiny kapaliny, přepěťová ochrana, v parkovacích senzorech a nově i v elektroautomobilech.

Ve výrobním programu je přibližně 4000 druhů feritů a 1000 druhů pozistorů. Výrobky procházejí těmito výrobními procesy: lisování • výpal • řezání • broušení • povlakování • naprašování • kontrola • balení

zdn_7040_low